Nabídka loveckých příležitostí

Události“ v aplikaci Hunterra není třeba dlouze představovat. Zakládání a řízení loveckých událostí přímo v aplikaci Hunterra využívají uživatelé již několik sezón – zejména pro společné lovy. Vytvoření a sdílení mapy lečí, předání instrukcí, vzájemné sdílení polohy účastníků společného lovu a vyznačování úlovků/postřelů je velkou pomocí pořadatelům naháněk a také významně zvyšuje bezpečnost. K připojení k lovecké události stačí jen zadat kód zaslaný pořadatelem.

Zajímavou alternativou pro mnohé z nás je možnost založení nabídky jako “Veřejné”. Tím dojde k jejímu zveřejnění a přihlásit se k účasti může široká veřejnost – stačí mít registraci v aplikaci Hunterra. Nabídnout poplatkový lov je tak s Hunterrou hračka. Bez poplatků a bez prostředníků. 

Pokud máte vyhlédnutého lovného srnce, kterého byste rádi nabídli loveckému hostu, stačí jen založit novou událost, označit ji jako “Veřejnou” a zadat maximální počet účastníků. Nezapomeňte zvolit výstižný název, ze kterého bude patrné, jakou příležitost nabízíte. Například “Lov srnce na Křivoklátsku”. Důležitý je také popis lovecké příležitosti. Potenciální lovce bude zajímat zejména jaké služby nabízíte (ubytování, polní taxidermie, preparace trofeje, apod.) a samozřejmě také orientační ceník. 

Poté už stačí jen počkat, až se zájemci začnou hlásit. “Vlastník” honitby dostane o každém zájemci notifikaci do e-mailu. Následně se může rozhodnout, zda zájemce schválí či odmítne. Schváleným zájemcům se zobrazí mapa honitby (vytvořená pro událost) a bude možné je kontaktovat. Doporučujeme další komunikaci se zájemci nepodcenit. Zejména pomůže, pokud si dopředu vyžádáte nacionále potřebné pro vydání povolenky a dohodnete termín lovu. Také je dobré si dopředu rozmyslet, jakou mapu honitby v události budeme zobrazovat. Kompletní místopis honitby nemusí být pro tento účel vhodný. Mapa může obsahovat spousty bodů zájmu, které nejsou pro lovecké hosty relevantní a může pro ně být nepřehledná. Doporučujeme vytvořit samostatnou mapu obsahující významné orientační body, myslivecká zařízení či úseky, v nichž předpokládáme lov s hostem a neuškodí přidat body zájmu typu “Fotopast”, kde můžeme průběžně (či jednorázově) uveřejňovat zajímavé fotky z dané lokality.

No a pokud patříte mezi lovce, kteří rádi poznávají nová místa a potkávají nové přátele, nabídka veřejných loveckých událostí je to pravé pro Vás… Lovu zdar!